Zielony koktajl z jarmużu

zielony-koktajl-z-jarmuzu-gotujesy.pl

Początek naszej znajomości z jarmużem można by określić jako pierwsze śliwki robaczywki. Dwa lata czekał, żeby dostać ponowną szansę, a z racji tego, że zrobił się hipsterski, to o wiele łatwiej go dostać, więc po prostu się skusiłam, kiedy zobaczyłam go w sklepie (szczególnie po ostatnich doniesieniach od różnych znajomych o tym, jakie chipsy z jarmużu są wspaniałe, a na które przepisu możecie się spodziewać jutro). Kupiłam już pokrojony jarmuż i propozycje przepisów na opakowaniu zainspirowały mnie do zrobienia zielonego koktajlu. Muszę stwierdzić, że cieszę się z tego, że jarmuż dostał u mnie drugą szansę.


Składniki (2 porcje lub jedna duża):

  • 2 garście jarmużu
  • 1 gruszka
  • sok z połowy limonki
  • sok z połowy cytryny
  • pół szklanki świeżo wyciśniętego soku z jabłek
  • woda gazowana (ewentualnie do uzupełnienia)

Wszystkie składniki wrzucić do blendera i dokładnie zmiksować. Jeśli koktajl będzie zbyt gęsty, dodać wodę lub więcej soku. Smacznego!

sniadanie-gotujesy.pl

Gotuj więcej:

(Przeczytano 521 razy, 1 w dniu dzisiejszym)

4 thoughts on “Zielony koktajl z jarmużu

  1. Jeszcze nie próbowałam jarmużu, przepis na chipsy już mi się przewinął, nawet mam go zapisanego gdzieś pośród ogromnej ilości reszty przepisów. A właśnie jako pierwsze chciałam spróbować go w takiej formie, wiec czekam na kolejny wpis. A gdzie dostanę jarmuż, w normalnym markecie typu tesco czy carrefour bez problemu?

    1. Ja kupiłam jarmuż w Biedronce, ale teraz jest na tyle popularny, że myślę, że w innych sklepach też bez problemu będzie można go dostać.

Comments are closed.